دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت شهید «حاج اسماعیل احمد زهری» با بیان اینکه عربستان روابط پنهانی خود با اسرائیل را دارد علنی می‌کند، از همگان خواست در برابر این خطر بزرگ موضعگیری کنند.

«سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت شهید «حاج اسماعیل احمد زهری» از فرماندهان مقاومت سخنان مهمی مطرح کرد و اعلام کرد که عربستان در حال علنی کردن روابط پنهان با اسرائیل است و اهمیت نبرد حلب را در ساقط کردن طرحها و رؤیاهای امپراتوری [برخیها مثل ترکیه] دانست.

حاج خلیل یکی از فرماندهان میدانی اصلی در جنگ 33 روزه بود

دبیر کل حزب‌الله در ابتدای سخنان خود ابتدا در توصیف ویژگی‌های حاج اسماعیل زهری صحبت کرد و گفت که او در سال 1982 به مقاومت پیوست و از آن زمان در میادین نبرد حاضر بود.

نصرالله رزمندگان مقاومت را جوانانی دانست که از خانه، مدرسه و محل کار عادی خود به مقاومت پیوسته‌اند و حاج «ابو خلیل» را یکی از این جوانان دانست. او افزود که ابوخلیل عاشق امام حسین علیه‌السلام بود و راه ایشان را ادامه داد. او عاشق قرآن بود و به یتیمان توجه میکرد.

به گفته نصرالله، ابوخلیل یکی از فرماندهان اصلی میدانی حزب‌الله در جنگ 33 روزه سال 2006 بود که افتخار کسب پیروزی در این جنگ را داشت تا اینکه بعدا یکی از مسئولان یگان‌های موشکی شد؛ یگانی که آمادگی بالایی نیاز داشت و در بازدارندگی دشمن اسرائیلی و حمایت از لبنان نقشی مهم داشت.

نصرالله یادآور شد که راه ابوخلیل راه مقاومت بود که آن را به ما سپرد. مقاومت جزئی از معادله سه‌گانه ملت، ارتش و مقاومت (در لبنان) است که باید از آن حمایت کنیم. امروز و هر روز که می‌گذرد، بیشتر روشن می‌شود که راه مقاومت درست و بلکه درست‌ترین راه است و گزینه در سطح ملی و منطقه‌ای و اسلامی است.

در بدترین وضعیت منطقه هستیم

نصرالله در ادامه وضعیت منطقه را یکی از بدترین دوره‌ها توصیف کرد و گفت: منطقه در یکی از بدترین دوره‌های خود به سر می‌برد.

سید حسن نصرالله گفت: ما در شرایط بد عربی در منطقه قرار داریم، اما آنچه که وضعیت کنونی را بدتر می‌کند مواضع عربستان سعودی است که روابط پشت پرده خود با اسرائیلی‌ها را به یک رابطه علنی تغییر داده است. سفر ترکی فیصل رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان به فلسطین اشغالی و دیدارش با مقامات اسرائیلی با موافقت دولت عربستان صورت می‌گیرد. در عربستان اگر از طریق توئیتر کسی اعتراضی بکند، 1000 ضربه شلاق برای وی در نظر گرفته می‌شود، پس چگونه ممکن است یک شخصیتی بدون هماهنگی با دولت این کشور خلاف سیاست های راهبردی آن اقدام کند.

عربستان از وضعیت بد منطقه برای علنی‌کردن روابط با اسرائیل سوء استفاده می‌کند

دبیرکل حزب الله خطاب به آل سعود اعلام کرد: اوضاع عربی جالب نیست و شما که در بد شدن اوضاع همکاری داشته اید از فرصت پیش روی سوء استفاده می کنید تا همکاری با دشمن را به شکل علنی عنوان کنید. وقتی عربستان می خواهد با اسرائیل هماهنگی کند این به نفع اسرائیل است و آنچه که رخ داده است برای عرب ها یا فلسطینی ها نه از لحاظ امنیتی و نه از لحاظ سیاسی فایده ای ندارد و عادی سازی روابط عربستان با اسرائیل مجانی و بدون هیچ امتیاز گیری صورت می گیرد.

دبیرکل حزب الله گفت: اکنون عادی‌سازی روابط بین دو طرف صورت گرفت و عربستان امروز خود را در جهان عرب و اسلام به عنوان دولت اسلامی و دولت قرآن و دولت حرمین شریفین می خواند و فردا اسرائیل را به رسمیت می شناسد.

دبیر کل حزب‌الله گفت: این موضوع را مطرح کردم که بگویم همه باید موضعگیری کنند. این مسئله، موضوعی نیست که تعارف‌بردار باشد. در خصوص فلسطین و مقدسات و پذیرش اسرائیل و به‌رسمیت شناختن آن باشد، نباید تعارف کرد. علما و فقهاء و نخبگان در احزاب بدانند که این موضع از جانب هر کسی در هر کشورش عربستان، مصر، اردن، پاکستان باشد باید مردود اعلام شود. باید محکوم شود زیرا ین مسئله به نفع دشمنی است که به ملت فلسطین و مقدسات تعرض و منطقه را تهدید می‌کند.

نصرالله ادامه داد: حتی اگر بدانیم که این حکام (سعودی) به حرف ما گوش نمی‌کنند، باید بیان کنیم که در نامه اعمالمان ثبت شود. آنها گزینه‌هایشان را تغییر نمی‌دهند و ما نیز همینطور. تمسک ما به گزینه مقاومت بیشتر میشود. حقیقت روشن است. در مسئله فلسطین حق وباطل کاملا روشن است . حقیقت مثل خورشید درخشان است. فلسطینی‌ها نیز گزینه‌شان روشن است.

نصرالله گفت: ما الان در مقابل یک تنزل واقعی در موضع رسمی عربی و تحولی منفی در رفتار عربستان سعودی هستیم. متاسفانه عربستان بر ادامه جنگ‌هایش در میادین مختلف اصرار دارد و هر دستی که به سویش دراز شده را رد می‌کند. دست گفت‌وگو در یمن را رد می‌کند و می‌گوید باید تسلیم شوی. در بحرین مذاکره را رد میکند و می‌گوید باید خودت را [از معادلات] حذف کنی. در سوریه شرط می‌گذارد و جنگ علیه ایران را ادامه می‌دهد. عربستان کجای معادله موجود در منطقه است؟ عربستان باب [رابطه و مذاکره] را فقط مقابل اسرائیل باز می‌کند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.