X
تبلیغات
زولا

قریشی سیدمهدی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه باید دریافت‌کنندگان فیش‌های نجومی شناسایی شوند، گفت: بر همه مسئولانی که در رأس دولت هستند و سپس بر مردم عادی جامعه وظیفه است که از اشرافی‌گری بپرهیزند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام والمسلمن سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، دوری از محرمات و اطاعت از دستورات خداوند اظهار داشت: 4 تن از شهدای گمنام دیروز وارد شهر ارومیه شدند و این میزبانی یک افتخار بزرگ برای شهرمان است.

وی افزود: همه ما مدیون شهدا هستیم و باید مقام و منزلت این افراد را گرامی بداریم و بیشتر بلایا به سبب شهدا و نثار خون آن‌ها از جامعه و مردم ما دفع می‌شود و مقام شهدا نزد خداوند متعال به قدری برتر است که تمام اعمال نیک بعد از آن قرار دارند و باید به جایگاه شهدا غبطه بخوریم و تلاش کنیم راه آنان را ادامه دهیم.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: بر همه مسئولانی که در رأس دولت هستند و سپس بر مردم عادی جامعه وظیفه است که از اشرافی‌گری بپرهیزند؛ اشرافی‌گری و تجملات اضافه در طول زمان و به آرامی، ایمان آدمی را فرسایش می‌دهد و دین مبین اسلام همگان را به ساده‌زیستی و زندگی به دور از تجملات دعوت کرده است.

وی با اشاره به روایتی از حضرت امام علی (ع) گفت: حاکمانی که حکومت عدل و اسلامی را در دست دارند، باید زندگی خود را به زندگی افراد ضعیف جامعه درآورند تا این فقر افراد جامعه سبب شورش و آشوب نشود و در این راستا ابزار کاری مسئولان نیز باید ساده باشد و ساده‌زیستی را سرلوحه زندگی و کار خود قرار دهند.

قریشی خاطرنشان کرد: افرادی که فیش‌های حقوقی نجومی دارند، باید شناسایی شوند و اقدامات لازم صورت گیرد گرچه همه مسئولان اینگونه نیستند. در این میان افرادی هستند که بیش از 3 دهه مقام مدیریتی داشته و در سالیان خدمت یک ریال دریافتی حرام نداشته‌اند و فقط در مسیر خدمت به مردم گام برداشته‌اند.

وی تصریح کرد: ادیان، اقوام، زبان و دیگر ویژگی‌های انسانی که از همدیگر متفاوت هستند، گوشه‌ای از آیات الهی است و همگان باید به این گوناگونی‌ها احترام بگذاریم و درصدد این نباشیم که قومی را ضایع کنیم. در این میان افرادی هستند که به گروه‌های دیگر توهین می‌کنند که این امر نشان از جهالت این افراد است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی افزود: عده‌ای نیز هستند که از این کشمکش‌ها سوء استفاده می‌کنند و بر ما وظیفه است از چنین اختلافاتی، اختلافات بزرگ نسازیم و هیچ یک از افراد به سبب زبان و نژاد بر دیگری برتری ندارند و آن کسی برتری دارد که ایمان قوی داشته باشد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.