X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آیت الله مکارم شیرازی

مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از وضع مهریه سنگین و نامتعارف تاکید کرد: هنگام وقوع عقد ازدواج، اصل بر اعسار زوج است و زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آیت‌الله مکارم‌شیرازی ظهر امروز در دیدار با رئیس‌کل دادگستری خراسان‌رضوی و جمعی از مقامات قضایی از اقدامات متنوع و مهم صورت گرفته توسط مجموعه قضایی استان تقدیر کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار بر لزوم تلاش در جهت استقرار کامل قانون و شرع بر تمامی مناسبات اجتماعی تأکید کرد و افزود: تلاش‌های انجام شده در زمینه سالم‌سازی اجتماعی به‌ویژه در حوزه تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از طلاق اقدامی ارزشمند است.

مرجع تقلید شیعیان جهان بیان کرد: هنگام وقوع عقد ازدواج، اصل بر اعسار زوج است و زندانی‌کردن مرد به خاطر مهریه صحیح نیست و از تلاش‌های انجام گرفته توسط دادگستری استان در فراهم‌کردن زمینه‌های آزادی تعدادی از زندانیان مهریه تشکر می‌کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی با انتقاد از وضع مهریه سنگین و نامتعارف اظهار داشت: بسیاری از مهریه‌هایی که با چنین شرایطی وضع می‌شود، کالعدم محسوب شده، باطل است و مهرالمثل تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به مسائل نظام بانکی اظهار داشت: عملیات بانکی باید مبتنی بر شرع مقدس اسلام باشد تا انشاءالله شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد باشیم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی خاطرنشان کرد: این فضا آحاد جامعه را تهدید می‌کند و مسئولان باید یک شبکه سالم ملی در فضای مجازی ایجاد کنند تا ضمن بهره مندی از پیشرفت‌های بشری از مفاسد آن پیشگیری به‌عمل آید.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.